Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Rate this post

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, czy warto jest zaciągać kredyty i czy w ogóle ona są opłacalne. Z założenia kredyt konsolidacyjny ma obniżyć nasze dotychczasowe zobowiązania, a dokładniej raty kredytów, które posiadamy. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Czego spodziewać się podczas składania formularzy kredytowych?

Kiedy opłaca się konsolidować kredyty?

Kredyt konsolidacyjny powoduje, że z kilku kredytów, które klient banku ma, zamienia się w jeden. Dzięki temu zamiast spłacać kilka rat miesięcznie, spłacamy jedną. Z założenia powinien być również niżej oprocentowany niż wszystkie dotychczasowe kredyty, przez co dla konsumenta dużo bardziej opłacalny i mniej obciążający budżet domowy. Kredyt konsolidacyjny pozwala również wydłużyć okres spłaty wszystkich kredytów, co jest jego zdecydowaną zaletą.

Wydłużenie spłaty spowoduje co prawda, że raty kredytu będą bardziej przystępne, jednak końcowo suma do spłaty okazuje się wyższa, niż ta, którą posiadamy w przypadku kilku kredytów. To jest jedna z wad kredytu konsolidacyjnego. Kredyty konsolidacyjne dzielą się na te zabezpieczone poprzez np. hipotekę i te niezabezpieczone.

W przypadku kredytów zabezpieczonych, wartość odsetek spada przez co kredyt jest „bardziej opłacalny” dla konsumenta. Trzeba jednak pamiętać, że dużym problemem jest samo zabezpieczenie. W przypadku ewentualnego powinięcia się nogi – kredytobiorca może stracić dach nad głową.

Kredyty bez zabezpieczenia są zwykle wyżej oprocentowane i mnie przystępne, choć często i tak lepsze od kilku kredytów gotówkowych. Wszystko oczywiście zależy od oferty bankowej, a ta od zdolności kredytowej, jaką posiada kredytobiorca.

Jakie kredyty można konsolidować?

Konsolidacji można poddać praktycznie każdy produkt bankowy: kredyty gotówkowe, mieszkaniowy, samochodowy, czy nawet limit na koncie, kartę kredytową Wszystko tak na prawdę zależy od danego banku oraz indywidualnych warunków. Bardzo często kredyty konsolidacyjne są ustalane indywidualnie. Zależą od zdolności kredytowej, posiadanych zobowiązań oraz ogólnej historii kredytowej.Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać np. z porównywarki kredytów konsolidacyjnych, czy poczytać opinie o kredytach konsolidacyjnych w internecie.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: