Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Czy można skonsolidować kredyt hipoteczny z gotówkowym?

Czy można skonsolidować kredyt hipoteczny z gotówkowym?
5 (100%) 1 vote

Konsolidacja zobowiązań wydaje się ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy marzą o tym, aby ujednolicić swoje zobowiązania. Bez wątpienia konsolidacja kredytu pozwoli nam obniżyć ratę kredytu, wydłużyć okres spłaty, a dzięki temu przestać się martwić tym, czy spłaciliśmy wszystkie kredyty. Ale czy konsolidacja wszystkich rodzajów kredytów się opłaca? Z całą pewnością trzeba się nad tym mocno zastanowić.

Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym

Konsolidacja zobowiązań to często lek na ciągłe zamartwianie się oraz wysokie miesięczne raty. Decydując się na konsolidację kredytów mamy do wyboru:

  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny

  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Oba przypadki kredytów zwykle znacząco różnią się od siebie, głównie pod względem oprocentowania. Wynika to przede wszystkim z rodzaju zabezpieczenia. Kredy konsolidacyjny hipoteczny jest przez nas zabezpieczony nieruchomością. Dzięki temu zyskujemy lepszą ofertę i niższe oprocentowanie, ale większe ryzyko „straty” w przypadku powinięcia się nogi. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy zwykle charakteryzuje się gorszymi warunkami oraz wyższym oprocentowaniem, ale nazwijmy to „mniejszym ryzykiem straty” w przypadku powinięcia się nogi.

Jakie zobowiązanie możemy konsolidować?

Kredyt konsolidacyjny pozwala nam na spłatę w ramach jednej raty kilku zobowiązań. Mogą to być między innymi:

  • kredyty gotówkowego

  • karty kredytowe

  • kredyt hipoteczny

  • limity na rachunku

Odpowiadając więc na pytanie zawarte w temacie artykułu, „czy można skonsolidować kredyt hipoteczny i gotówkowy?” – odpowiadam, że tak. Oczywiście jest to zależne od banku, w którym decydujemy się na konsolidację. Należy pamiętać, że na ofertę kredytu konsolidacyjnego wpływa nie tylko rodzaj posiadanych przez nas zobowiązań, ale również posiadanej zdolności oraz historii kredytowej. Im lepsza zdolność, tym ciekawsza (czyt. bardziej korzystna) oferta kredytu konsolidacyjnego.

Dodatkowo niektóre z banków posiadają własne zasady np. co do ilości konsolidowanych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny – wady i zalety

  • niższa rata – częstym powodem, dla którego decydujemy się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie miesięcznej raty oraz zwykle wydłużenie okresu kredytowania. Dlatego zanim zdecydujemy się na konsolidację kredytu gotówkowego, czy hipotecznego- warto sprawdzić, czy rata nowego kredytu będzie niższa od dotychczasowej. Jeśli nie – nie ma sensu decydować się na konsolidację.

  • Drogi kredyt konsolidacyjny – choć wydłużenie czasu spłaty oraz przekształcenie wielu zobowiązań w jedno jest zdecydowaną zaleto, to drogi koszt już oczywistą wadą. Choć miesięcznie jest on zwykle bardziej przystępny, to po podsumowaniu całkowitych kosztów może okazać się, że taki kredyt jest stosunkowo drogi.

Oferty kredytów konsolidacyjnych są różne w zależności od banku, w którym decydujemy się go zaciągnąć. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję – warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, zapoznać się z opiniami na temat kredytów, czy porównać oferty w różnych porównywarkach czy rankingach.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: