Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?
5 (100%) 1 vote

Osoby, które obecnie dysponują kilkoma zobowiązaniami – np. kredyt hipoteczny, gotówkowy, debet na karcie, czy karta kredytowa, zwykle chcą polepszyć swoją sytuację i wszystkie zobowiązania zebrać w jedno. W takich przypadkach banki bywają pomocne i oferują kredyty konsolidacyjne. Ale czy osoba, która posiada już skonsolidowane zobowiązania, może ponownie ubiegać się o konsolidację? I tak i nie! Warto znać zależności, jakie decydują o przyznawaniu przez banki kredytów konsolidacyjnych.

Jakie zobowiązania można skonsolidować w ramach jednej raty?

Zwykle banki mają w swoich regulaminach ściśle określone warunki, które mówią o tym, co można konsolidować w ramach kredytu konsolidacyjnego. Zwykle są to:

  • Karty kredytowe
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyt hipoteczny
  • Limity na rachunku

Zwykle banki na swoich listach nie umieszczają pozycji, w których widnieje „kredyt konsolidacyjny”. W końcu, jeżeli ktoś posiada tylko jeden kredyt konsolidacyjny i żadnych nowych zobowiązań, to mija się z celem konsolidacja konsolidacji. Aby konsolidacja kredytów mogła wystąpić, osoba powinna posiadać co najmniej dwa zobowiązania wobec banków.

A co więcej, niektóre banki ograniczają możliwości konsolidacyjne, np. do dwóch lub trzech pozycji. Oczywiście co bank to inne zasady funkcjonowania, dlatego czasem warto zastanowić się nad wynajęciem obeznanego doradcy kredytowego, który wybierze dobrą ofertę.

Ważnym aspektem branym pod uwagę przez bank jest również terminowość spłaty oraz oczywiście zdolność kredytowa. Pomimo posiadania już zobowiązań w banku, należy pamiętać, że kredyt konsolidacyjny jest w pewnym sensie kolejnym kredytem, do którego bank wykonuje pełną analizę zdolności kredytowej. Zwłaszcza, jeżeli klient chce skonsolidować zobowiązania z innych banków.

Innym przypadkiem jest natomiast kredytobiorca, który posiada konsolidację kredytu, ale w międzyczasie uzyskał kolejne zobowiązania – np. kredyt gotówkowy na auto. W takim momencie osoba ta posiada już dwa zobowiązania: kredyt konsolidacyjny oraz kredyt gotówkowy. I choć banki zwykle nie oferują konsolidacji kredytu konsolidacyjnego, to warto podjąć wyzwanie i mimo to złożyć wniosek w kilku interesujących bankach i udokumentować bankowi – fakt posiadania kilku zobowiązań.

Oczywiście może się zdarzyć, że bank nie udzieli konsolidacji, ale nie musi to wcale wynikać z faktu posiadania konsolidacji, a np. z kiepskiej historii kredytowej, czy zdolności kredytowej. Warto pamiętać, że choć nie zawsze może się udać konsolidacja samej konsolidacji, to często można starać się o kilka konsolidacji wielu kredytów.

 

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: