Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Drugi kredyt konsolidacyjny

Rate this post

Od jakiegoś czasu spłacasz jeden kredyt konsolidacyjny, ale w międzyczasie zdarzyło się, że musisz wziąć kolejny i zastanawiasz się, czy jesteś w stanie skonsolidować drugi kredyt? Czy możesz dostać drugi kredyt konsolidacyjny? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Konsolidacja umożliwia połączenie różnych zobowiązań w jedno – mogą to być np. limity na karcie, kredyty gotówkowe, karty kredytowe, czy inne produkty oferowane przez banki. Nie można skonsolidować np. pożyczek pozabankowych. A więc nie stoi nic na przeszkodzie, czysto teoretycznie, aby otrzymać kolejny kredyt konsolidacyjny. Ale oczywiście są pewne opostrzenia.

Co ma wpływ na decyzję o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny, nieważne, czy pierwszy, czy kolejny, jest takim samym produktem bankowym, jak każdy inny kredyt. Na decyzję o przyznaniu lub odmowie kredytu konsolidacyjnego ma wpływ m.in. nasza obecna sytuacja finansowa, czy historia kredytowa. Bank bada naszą zdolność kredytową, na którą mają wpływ nasze dotychczasowe zobowiązania – np. poprzednie kredyty, czynsz za mieszkanie, ilość osób na utrzymaniu itp. Może się więc zdarzyć, że jeżeli nasze dotychczasowe zobowiązania przekraczają możliwości spłaty kredytu, wówczas bank ma prawo odmówić udzielenia kredytu. Na zdolność kredytową mają również wpływ nasze dotychczasowe zachowania związane ze spłatą rat kredytowych. Okazuje się, że regularna splata każdej z rat oraz wcześniejsze kredyty mogą wpływać na podwyższenie zdolności i poniesienie swojej wiarygodności kredytowej dla banku. Ale pamiętajmy, że działa to w obie strony. Jeśli posiadaliśmy zobowiązania, z których zwlekaliśmy ze spłatą powyżej 60 dni, bank prawdopodobnie będzie miał wątpliwości i może odmówić nam kredytu konsolidacyjnego.

W takim wypadku najlepiej spróbować zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w jednym z banków, w którym posiadamy już inne kredyty lub zadbać o polepszenie swojej sytuacji finansowej.

Jak łatwo zauważyć, w teorii zaciągnięcie drugiego kredytu konsolidacyjnego jest jak najbardziej możliwe. Ale w praktyce okazuje się, że decyduje o tym nie to, który to już kredyt, a jaka jest nasza zdolność kredytowa i czy jesteśmy wiarygodnymi dla banku kredytobiorcami.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: