Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Jaki kredyt konsolidacyjny wybrać?

Jaki kredyt konsolidacyjny wybrać?
4.5 (90%) 2 votes

Kredyt konsolidacyjny to jeden z najlepszych sposobów na to, aby poprawić swoją sytuację finansową poprzez obniżenie comiesięcznych rat wynikających ze spłaty różnych zobowiązań, takich jak kredyt hipoteczny, kredyty gotówkowe, karty kredytowe itd. Odpowiednia oferta kredytu konsolidacyjnego pozwoli na odpoczynek od zmartwień. Niektóre oferty konsolidacji pozwalają również na zaciągnięcie kredytu wyższego niż dotychczasowe zobowiązania, co oznacza, że nadwyżkę pieniędzy możemy wykorzystać na dowolny cel.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Myśląc k”kredyt konsolidacyjny” przychodzi nam do głowy wyłącznie połączenie wszystkich zobowiązań w jedno, korzystniejsze dla naszego budżetu domowego. Ale warto wiedzieć, że w zależności od wielkości zobowiązań kredyt konsolidacyjny dzielimy na dwa podstawowe: kredyt konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

  • Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest udzielany zwykle na dłuższy okres i na lepszych warunkach. Kredyt ten jest jednak zabezpieczony hipoteką, co oznacza, że w przypadku powinięcia się nogi, bank może przejąć naszą hipotekę.

  • Kredyt konsolidacyjny (w zależności od banku, który nam go udzieli) zwykle jest przyznawany na krótszy okres i na nieco gorszych warunkach, niż w przypadku konsolidacji zabezpieczonej hipoteką. Zaletą tego rodzaju jest to, że nasz hipoteka zostaje nienaruszona i w pewnym sensie bezpieczna.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Bez odpowiedniej historii kredytowej i wystarczającej zdolności kredytowej nie mamy co liczyć na łaskawość banków i udzielenie kredytu konsolidacyjnego. O odpowiednią historię kredytową należy dbać miesiącami, a nawet latami. Jest ona weryfikowana na podstawie BIK. Pozytywne wpisy mogą wypływać np. z regularnej spłaty rat kredytów, brak opóźnień w spłatach. Każde zbyt długie zwlekanie z opłatą może odbić się na nas w niepożądany sposób. Banki niechętnie udzielają kredytów osobom, które wykazywały jakieś trudności i musiały być upominane. Z całkowitą odmową muszą się liczyć osoby, które z jakichś powodów miały egzekucję komorniczą. Zarówno historia kredytowa, jak i poziom uzyskiwanych dochodów,, ich źródło, czy chociażby liczba osób na utrzymaniu ma wpływ na naszą zdolność kredytową. Im takich dodatkowych zobowiązań mamy, lub im więcej zarabiamy – tym większe prawdopodobieństwo na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego mamy.

Aby skonsolidować swoje zobowiązania musimy oczywiście wybrać się do odpowiedniego banku. Przed wizytą warto bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą i warunkami kredytów konsolidacyjnych. W zależności od banku należy przedstawić stosowne dokumenty – np. zaświadczenie o zarobkach, decyzje o przyznawanych alimentach, czy akt własności nieruchomości (o ile chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny hipoteczny).

Jaki kredyt konsolidacyjny wybrać?

Ważne, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji mieć świadomość rynku i ofert na nim panujących. To, że jeden bank zaoferował nam kredyt konsolidacyjny oprocentowany 6%, to nie znaczy, że nie ma lepszych lub gorszych. W tym celu zachęcam do zapoznania się z różnego rodzaju kalkulatorami kredytów konsolidacyjnych lub skorzystaniu z usług odpowiedniego doradcy.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: