Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Konsolidacja kredytów hipotecznych w obcych walutach

Konsolidacja kredytów hipotecznych w obcych walutach
4.7 (93.33%) 3 votes

Posiadasz kredyt hipoteczny z złotówkach lub obcej walucie, a ich aktualna rata nie jest dla Ciebie odpowiednia do spłaty? Wydaje Ci się, że nie możesz z tym nic zrobić, jednak wciąż szukasz optymalnego rozwiązania? Warto rozważyć konsolidację kredytu hipotecznego.

Na czym polega konsolidacja kredytu?

Kredyty konsolidacyjne dzielą się na dwie kategorie: gotówkowe oraz hipoteczne. W przypadku kredytu gotówkowego konsolidacja polega nam.in. wydłużeniu okresu kredytowania przy zbliżonym oprocentowaniu. W przypadku kredytów hipotecznych – konsolidacja polega na obniżeniu samego oprocentowania, jednak przy cenie wysokich kosztów całkowitych, które są nieuniknione przy 30-sto letnim zobowiązaniu, zabezpieczonym hipoteką.

Konsolidacja kredytu hipotecznego w PLN

Aby skonsolidować kredyt hipoteczny zaciągnięty w złotówkach wystarczy zgłosić się do banku. Z konsolidacją kredytów w tej walucie nie ma większych problemów, jeżeli tylko Twoja sytuacja finansowa oraz historia kredytowa jest ok. Każdy z banków obecnych na polskim rynku bez większych problemów udzieli kredytu konsolidacyjnego w walucie obowiązującej w naszym kraju.

Należy pamiętać jedynie o dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Listę dokumentów potrzebnych do kredytu konsolidacyjnego można pobrać ze stron internetowych banków.

Konsolidacja kredytu hipotecznego w CHF

Masowe zaciąganie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich rozpoczęło się w 2004 roku, a jego apogeum przypadło na lata 2006-2008. Wówczas wydawało się, że jest to świetna okazja. Wielu się jednak przejechało na ówczesnej ofercie, a ze spłatą kredytu w tej walucie nie radzi sobie po dziś dzień.

Jesteś posiadaczem kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich, a jego spłata w obecnych czasach jest dla Ciebie uciążliwa?

Niektóre banki wprowadziły możliwość zmiany waluty. Oczywiście zwykle wiąże się to z określonymi opłatami, jednak aby poznać odpowiednią ofertę, wystarczy skontaktować się z przedstawicielem w swoim banku.

Konsolidacja kredytu hipotecznego w Euro

Z podobnymi problemami zmagają się osoby, które zaciągnęły kredyt w Euro. W ramach konsolidacji, niektóre banki oferują spłatę kredytu za pomocą gotówki (a nie z poziomu konta walutowego). Oczywiście nie wszystkie banki są na tyle przyjazne, aby pozwolić na taką spłatę. Podobnie jak w przypadku kredytu we frankach można ubiegać się o zmianę waluty.

Konsolidacja kredytu to dobre rozwiązanie dla osób, których aktualna sytuacja nie pozwala na spłatę wszystkich zobowiązań w takiej formie, jaka obowiązywała ich do tej pory.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: