Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Konsolidacja kredytu hipotecznego z gotówkowym

Konsolidacja kredytu hipotecznego z gotówkowym
5 (100%) 1 vote

Kredyt konsolidacyjny może być przydatny w momencie, w którym chcemy uporządkować swoją sytuację finansową w domu. Wiąże się on zarówno z plusami, jak i minusami. Czy kredyt konsolidacyjny zawsze się opłaca? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć.

Konsolidacja kredytu – obniżenie raty

Odpowiednia konsolidacja kilku kredytów zwykle wiąże się z obniżeniem raty, która będzie bardziej przyjazna dla naszego portfela. Często wiąże się to z przedłużonym terminem kredytowania oraz zwiększeniem oprocentowania. Należy pamiętać, że przy konsolidacji tego typu kredytów, trzeba zwracać uwagę nie tylko na koszty oprocentowania, ale przede wszystkim na całkowite koszty kredytu.

Jak i kiedy oszczędzamy na oprocentowaniu kredytu konsolidacyjnego?

Przy konsolidacji kredytu hipotecznego z gotówkową najlepszym rozwiązaniem okazuje się oferta, dla którego oprocentowanie będzie średnią ważoną. W takim wypadku kredyt hipoteczny będzie przeważał nad kredytem gotówkowym na naszą korzyść, co będzie równoznaczne z niższą ratą kredytu.

Zabezpieczeniem dla takiego kredytu będzie podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego – nieruchomość.

Koszty dodatkowe – konsolidacja kredytów

Każdy kredyt konsolidacyjny, gotówkowy, czy hipoteczny wiąże się z dodatkowymi kosztami. W przypadku kredytu konsolidacyjnego są to koszty konsolidacji. Dodatkowymi kosztami są również te związane ze zmianą zabezpieczenia w hipotece. Procedury w przypadku kredytów hipotecznych różnią się nieco od zwykłych kredytów gotówkowych.

Należy pamiętać, że w trakcie procedury wnioskowania o kredyt, bank podobnie jak w przypadku innych kredytów, początkowo sprawdzi naszą historię kredytową, czy zweryfikuje BIK czy KRD.

Kredyt zabezpieczony hipoteką, czy zwykły kredyt hipoteczny?

Konsolidacja zabezpieczona hipoteką zwykle jest dużo wyżej oprocentowana niż w przypadku oprocentowania zwykłego kredytu hipotecznego. Pamiętajmy jednak, że może to być rozwiązanie dla nas korzystne. Oprocentowanie to (zabezpieczone hipoteką) jednak spadnie w stosunku do oprocentowania zwykłych kredytów gotówkowych. A jak wiadomo – końcowe koszty związane z konsolidacją kredytu (jak również innym kredytem) są dla nas najważniejsze. A im niższe, tym lepsze.

Podsumowując:

Odpowiedź na pytanie – czy istnieje możliwość konsolidacji kredytu gotówkowego i hipotecznego? – brzmi: TAK!

Odpowiedź na pytanie – czy zawsze się to opłaca? – brzmi: Nie zawsze

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: