Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Kredyt konsolidacyjny, czy gotówkowy? Który tańszy?

Rate this post

Stoisz pod znakiem zapytanie, ponieważ zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wydatki, których nie przewidziałeś/przewidziałaś – np. naprawa samochodu, mały remont mieszkania, czy upragnione wakacje dla dziecka. Okazuje się, że potrzebujesz zastrzyku gotówki, ale masz już jakiś kredyt do spłaty i nie do końca wiesz, czy warto brać kolejny, choć przecież nie chcesz wszystkiego odwlekać w nieskończoność.

Kredyt konsolidacyjny, a kredyt gotówkowy – czym się różnią?

Kredyt gotówkowy to jeden z podstawowych produktów bankowych dostępny dla osób prywatnych, które posiadają odpowiednią zdolność kredytową i wolę do jego zaciągnięcia. Kredyty gotówkowe są dostępne praktycznie w każdym banku i dzielą się głównie na:

  • Kredyty na dowolny cel,
  • Kredyty na samochód,
  • Kredyt na mieszkanie.

Kredyty gotówkowe są zwykle  łatwo dostępne i nie ma problemu z ich zaciągnięciem pod warunkiem posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Są one różnie oprocentowane, choć nie samo oprocentowanie jest wyznacznikiem ich ceny. O całkowitej cenie informuje nas wskaźnik RRSO, na którego składają się wszystkie dodatkowe opłaty, jak ta za przygotowanie oferty, prowizja dla banku, czy dodatkowe ubezpieczenie. Z racji tego, że na banku istnieje kilkanaście banków znanych pod różnymi nazwami, a ich oferty znacząco się różnią – ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy kredyt gotówkowy się opłaca.

Kredyt konsolidacyjny – czy się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny różni się od kredytu gotówkowego tym, że aby go zaciągnąć, należy mieć już jakieś dotychczasowe zobowiązania, które chcemy połączyć (skonsolidować) w jeden produkt bankowy. W skład kredytów konsolidacyjnych mogą wchodzić zobowiązania takie jak:

  • Kredyty gotówkowe,
  • Karty kredytowe,
  • Limity na karcie,
  • Kredyty hipoteczne.

Zaletą kredytu konsolidacyjnego jest to, że zwykle on obniża koszty wielu kredytów i powoduje, że miesięczna spłata jednej raty jest dla nas mniej uciążliwa, niż kilku dodatkowych opłat bankowych. Dodatkowo, w miarę możliwości i oczywiście odpowiedniej zdolności kredytowej – bank może udzielić nam kredytu konsolidacyjnego, powiększonego o pewną gotówkę. Dzięki temu zarówno połączymy wiele zobowiązań w jedno, a dodatkowo zdobędziemy gotówkę np. na upragnione wakacje. Tym samym upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Oferty kredytów konsolidacyjnych często okazują się łatwiejsze w spłacie i z niższą ratą w porównaniu do kilku kredytów gotówkowych. Nie oznacza to jednak, że kredyt konsolidacyjny jest tańszy niż kredyt gotówkowy. Często konsolidacje zaciągane są na dłuższe okresy niż tradycyjne kredyty gotówkowe, stąd po przeliczeniu może okazać się, że konsolidacje są nawet droższe od kredytów gotówkowych.

Oczywiście ma na to wpływ wiele czynników i warto zawsze dobrze przekalkulować co nam się bardziej opłaca.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: