Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Kredyt konsolidacyjny – jakie warunki

Rate this post

Osoby, które chcą skonsolidować swoje zobowiązania muszą mieć na uwadze, że bank dokładnie weryfikuje ich aktualne zobowiązania, zdolność kredytową na nawet historię kredytową. Wydawałoby się, że konsolidacja kredytów to produkt bankowy, który łatwo otrzymać, a dopełnienie formalności zajmuję tylko chwilę. Być może i tak, pod warunkiem, że odpowiednio przygotujemy się do konsolidacji kredytów i zobowiązań. Jednak nie każdy kredyt i zobowiązanie można skonsolidować. Osoba, która posiada kilka chwilówek, a do tego kredyt bankowy raczej nie ma co liczyć na kredyt konsolidacyjny w banku.

Kredyt konsolidacyjny – oprocentowanie

Jeśli już zdecydujemy się na konsolidację posiadanych już zobowiązań – pierwsze co analizujemy to oprocentowanie kredytu oraz czas, na który kredyt jest zaciągany. To właśnie oprocentowanie informuje o kosztach, jakie musi ponieść kredytobiorca w związku z nowym kredytem. Często oprocentowanie jest wyliczane na podstawie wysokości konsolidowanych zobowiązań. Waha się ono jednak zwykle pomiędzy 4,5 a nawet 10%. Jednak nie samo oprocentowanie mówi nam o całkowitych kosztach uzyskania kredytu, a wskaźnik RRSO Tak na prawdę to jego powinniśmy analizować w pierwszej kolejności.

Kredyt konsolidacyjny – dokumenty

Każdy z banków, który oferuje klientom kredyt konsolidacyjny ma swoje własne, ściśle określone procedury. I choć procedura może nieco się różnić, tak dokumenty zwykle są wymagane dokładnie takie same:

 • Dowód tożsamości osoby wnioskującej o konsolidację
 • Zaświadczenie o zarobkach – w tym dotyczące różnych umów
 • Dokumenty, które poświadczają posiadane i spłacanie zobowiązań, które wnioskujący chce skonsolidować
 • Wyciągi z konta bankowego

Czasami bank może wymagać dodatkowych zaświadczeń – np. w przypadku posiadania własnej działalności, czy otrzymywania świadczeń rentowych lub emerytalnych.

Kredyt konsolidacyjny – zarobki

Jednym z podstawowych czynników sprawdzanych podczas badania zdolności kredytowej są zarobki. Ich wysokość bez wątpienia ma wpływ na zdolność. Im wyższe (lub im mniejsze zobowiązania) tym lepsza zdolność kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny – jaki bank

Praktycznie każdy bank, który funkcjonuje na rynku w Polsce oferuje kredyty konsolidacyjne. Poniżej lista banków, które oferują ciekawe kredyty o względnie niskim RRSO przy kredycie na 100 000 zł.:

 • Millenium Bank – pożyczka konsolidacyjna – RRSO 5,85%
 • Citi Handlowy – kredyt konsolidacyjny – RRSO 7,36%
 • Bank Pekao – kredyt konsolidacyjny – RRSO 8,59%
 • PKO BP – MINI RATKA – RRSO – 7,22%
 • Alior Bank – kredyt konsolidacyjny – RRSO 8,79%
 • Eurobank – kredyt konsolidacyjny – RRSO 12,67%
 • GET IN Bank – kredyt konsolidacyjny – RRSO 14,23%

Przy wyborze banku należy mieć na uwadze, że bank może posiadać dodatkowo oferty promocyjne, lub w przypadku stałych klientów stosować dodatkowe rabaty. Dlatego nie należy skupiać się tylko na jednej ofercie. Warto złożyć wnioski w kilku bankach, po czym na koniec wybrać ofertę dostosowaną do swoich potrzeb.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: