Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Kredyt konsolidacyjny – umowa na czas określony

Kredyt konsolidacyjny – umowa na czas określony
5 (100%) 1 vote

Osoby, które posiadają kilka kredytów gotówkowych i są w trakcie ich spłaty często rozważają możliwość zaciągnięcia kolejnego, tym razem kredytu konsolidacyjnego. Czym tak na prawdę jest kredyt konsolidacyjny, kto może sobie na niego pozwolić i jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać? To podstawowe pytania, które zadaje sobie chyba każdy, kto próbuje podjąć słuszną decyzję.

Kredyt konsolidacyjny to tak na prawdę połączenie wszelkich dotychczasowych zobowiązań w różnych bankach w jedno.  Dobra oferta kredytu konsolidacyjnego pozwala na spłatę mniejszych rat, w dłuższym okresie.

Kredyt konsolidacyjny, a umowa o dzieło

Osoby zatrudnione na umowę o dzieło mają możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, pod warunkiem, że okres trwania takiej umowy wynosi około 6 miesięcy. Ten czas może się różnić w przypadku różnych banków, jednak w większości z nich to właśnie pół roku. Na szczęście w ostatnich latach banki stały się bardziej elastyczne i poza standardowymi umowami o pracę, akceptują również umowy o dzieło, umowy zlecenie, czy dochód uzyskany z renty lub emerytury.

Kredyt konsolidacyjny, a umowa zlecenie

Każda osoba, która udokumentuje regularność swoich dochodów oraz stałość zatrudnienia, bez względu na umowę, w ramach której wykonuje swoją pracę, może liczyć na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego. Oczywiście wielkość takiego kredytu jest uwarunkowana zarówno wysokością dochodów, jak i zdolnością kredytową. Zatem osoby wykonujące swój zawód w ramach umowy zlecenie, mogą spać spokojnie, bowiem posiadając odpowiedni staż pracy oraz dochody – bez problemu uzyska kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny, a umowa o pracę na czas określony

W dzisiejszych czasch jedną z najbardziej pożądanych umów w Polsce są umowy o pracę. Nie tylko ze względu na pewność zatrudnienia, ale również na warunki kredytowe. Umowa na czas określony reguluje czas, w którym istnieje stosunek pracy pomiędzy pracownikiem i pracodawcą. To w praktyce oznacza, że banki nie robią większych  problemów przy udzielaniu kredytów konsolidacyjnych takim osobom. Jedyne, co zależy od tej umowy w przypadku konsolidacji, to czas jej trwania. Dla przykładu, jeżeli osoba posiada umowę o pracę na okres 2 lat, przy założeniu, że osoba ta spełnia pozostałe warunki kredytowe (zdolność kredytową), wówczas bank bez problemu udzieli takiej osobie konsolidacji na okres właśnie dwóch lat.

Kredyt konsolidacyjny, a umowa o pracę na czas nieokreślony

Najbardziej pożądaną umową zarówno przez banki, jak i kredytotobiorców są umowy o pracę na czas nieokreślony. Banki przychylnie patrzą właśnie na takie umowy oraz najchętniej przyznają kredyt konsolidacyjny osobom posiadającym stałe zatrudnienie. Osoby posiadające umowę na czas nieokreślony mają możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego na zdecydowanie dłuższy czas niż osoby posiadające kontrakty na czas określony. W rezultacie okazuje się, że często osoby ze stałym zatrudnieniem posiadają otrzymują od banków najlepsze oferty kredytowe. Choć należy pamiętać, że rodzaj oraz okres trwania umowy to tylko jeden z czynników brany pod lupę bankową. Oferty konsolidacji zależą również od innych czynników, takich jak wielkości poprzednich zobowiązań, zdolność kredytowa, czy historia spłat.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: