Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Kredyt konsolidacyjny w innym banku – czy dostanę

Kredyt konsolidacyjny w innym banku – czy dostanę
5 (100%) 1 vote

Kredyt konsolidacyjny to jedno z ciekawszych rozwiązań, jakie oferują banki, zwłaszcza dla osób, które zmagają się ze spłatą kilku zobowiązań. W końcu po to są kredyty konsolidacyjne. To połączeniu wielu zobowiązań w jedno. Dzięki temu kredytobiorcy nie muszą martwić się spłatą kilku rat miesięcznie. Zmagają się wyłącznie ze spłata jednego kredytu – konsolidacyjnego.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?

W zależności od tego, w jakich bankach posiadasz obecne zobowiązania, warto w pierwszej kolejności rozejrzeć się za ofertami kredytów konsolidacyjnych w tym banku lub bankach, jeśli Twoje kredyty są zaciągnięte w różnych placówkach. Zwykle bank macierzysty (ten w którym już posiadasz kredyty) oferuje dobre warunki kredytów konsolidacyjnych. Tak na prawdę wówczas kredyt ten jest ustaleniem nowych warunków spłaty. Co innego, jeśli posiadasz kilka zobowiązań w różnych bankach. Tutaj sytuacja jest równie prosta. Możesz rozejrzeć się za ofertami w tych bankach i wybrać tę najkorzystniejszą. W końcu każdy z banków może posiadać inną ofertę.

Kredyt konsolidacyjny w innym banku – czy to możliwe?

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w innym banku niż ten, w którym posiadasz już kredyty jest jak najbardziej możliwe, choć nie zawsze się opłaca. Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że bank, który udziela Ci kredytu w pewnym sensie spłaca poprzednie zobowiązania i udziela Ci nowego kredytu. Kredyty te mogą być różnie zabezpieczone, a czasem nawet pozwalają na zaciągnięcie dodatkowej gotówki, co jest zdecydowanym plusem. Dlatego banki nie robią problemów z udzieleniem takiego kredytu. Jednak nie zawsze się to opłaca.

Od czego zależą warunki kredytu konsolidacyjnego w banku?

Warunki kredytów konsolidacyjnych, podobnie jak każde inne kredyty zależą przede wszystkim od Twojej zdolności oraz historii kredytowej. Każdy kredyt konsolidacyjny jest w pewnym sensie indywidualnie rozpatrywany, choć warunki zwykle bywają podobne. Na Twoją zdolność kredytową wpływają przede wszystkim:

  • Poziom uzyskiwanych dochodów
  • Liczba osób na utrzymaniu
  • Inne zobowiązania nie podlegające konsolidacji – np. płacone alimenty
  • Historia kredytowa
  • Zabezpieczenie kredytu – np. hipoteką

Jeśli planujesz zaciągnąć kredyt, nieważne czy konsolidacyjny, czy gotówkowy, czy jeszcze inny, pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie zacząć budować swoją historię kredytową. Wszelkiego rodzaju opóźnienia w spłacie kredytu mogą spowodować, że bank da Ci gorszą ofertę lub całkowicie odrzuci Twój wniosek kredytowy.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: