Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Kredyt konsolidacyjny w tym samym banku

Rate this post

Posiadasz kilka zobowiązań w postaci kredytów bankowych i marzysz o tym, aby zamienić je w jeden, bardziej przystępny kredyt? Teraz to możliwe. Rozwiązaniem na Twoje problemy może być kredyt konsolidacyjny. Jeden z popularnych produktów każdego banku. Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie konsolidacji, ponieważ jako jedyna pomaga pozbyć się wielu rat kredytowych oraz pozwala poprawić sytuację finansową każdego kredytobiorcy. Kredyt konsolidacyjny ma zarówno swoje wady oraz zalety.

Kredyt konsolidacyjny w tym samym banku – czy to możliwe?

Wiele osób ze względu na przywiązanie do swojego banku decyduje się na zaciągnięcie na przestrzeni kilku lat, kilku zobowiązań w tej samej siedzibie. Dzięki temu posiadamy kilka zobowiązań w jednym banku, co ułatwia chociażby proces kontaktu z bankiem. Ale czy możliwe jest, aby posiadając kilka zobowiązań w jednym banku, zamienić je na kredyt konsolidacyjny?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta – to zależy! Oczywiście wynika to przede wszystkim z polityki banku, w której posiadamy swoje zobowiązania. Z reguły banki pozwalają i oferują kredyty konsolidacyjne. W takim wypadku kredyt konsolidacyjny zamienia się w jeden kredyt tego samego banku. Przypominam, że konsolidacja polega na tym, że bank decyduje się „spłacić” nasze dotychczasowe zobowiązania w innych bankach oraz dać nam nowe, na innych warunkach. Dlatego tutaj pomijany jest proces „spłaty przez bank naszych zobowiązań”. W końcu bank sam sobie nie zapłaci. Może jednak zaoferować nam połączenie dwóch lub kilku kredytów w jeden. Takie praktyki często są stosowane przez banki. Często warunki te bywają nawet korzystniejsze niż w przypadku konsolidacji kredytów pochodzących z różnych źródeł – choć tu reguły również nie ma.

Jakie banki oferują konsolidację własnych produktów?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – praktycznie wszystkie! Choć może nie do końca jest to konsolidacja, to z punktu widzenia kredytobiorcy, jest to z pewnością połączenie wielu kredytów w jeden, bardziej przystępny. Pamiętajmy, że sam fakt konieczności spłaty jednej raty, zwalnia nas z obowiązku pamiętania, czy na pewno nie przekroczyliśmy terminu jednej z kilku rat lub ile rat pozostało do końca kredytu. Tak przynajmniej mamy pewność, że harmonogram spłaty rat kredytu konsolidacyjnego jest jeden i nie ulega on zmianie.

 

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: