Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Połączenie dwóch kredytów hipotecznych

Połączenie dwóch kredytów hipotecznych
5 (100%) 1 vote

Masz już jeden kredyt hipoteczny, a potrzebujesz kolejnego? Zastanawiasz się, czy jest szansa, aby połączyć dwa kredyty w jeden? Czy konsolidacja kredytów hipotecznych jest możliwa? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Czym jest konsolidacja kredytu i jakie kredyty można łączyć

Konsolidacja to nic innego, jak połączenie kilku zobowiązań w jedno. Konsolidacja ma na celu obniżenie miesięcznych kosztów zobowiązań i zwykle wydłużenie terminu spłaty. Przejawia się to tym, że bank, w którym decydujemy się na konsolidację, w pewnym sensie wykupuje nasze zobowiązania w innych bankach i tworzy nowe, na nowych zasadach.

Konsolidacja kredytów ma swoje zarówno plusy, jak i minusy. Do najważniejszych trzeba z pewnością zaliczyć:

Plusy

  • dłuższy okres kredytowania
  • spłata jednej raty kredytu zamiast kilku
  • niższa, bardziej przystępna rata

Minusy:

  • więcej formalności związanych z załatwieniem całej papierkologii
  • ostateczny bilans często wychodzi drożej – mimo iż zobowiązanie będzie przystępniejsze cenowo w skali miesiąca, to po opłacie wszystkich rat, często okazuje się, że wychodzi drożej – choć nie musi to być wcale reguła

Jakie zobowiązania można konsolidować?

  • Kredyty gotówkowe,
  • Karty kredytowe,
  • Kredyty hipoteczne,
  • Limity bankowe
  • Inne zobowiązania bankowe (pożyczki pozabankowe zwykle nie zaliczają się do konsolidacji)

Czy można skonsolidować dwa kredyty hipoteczne?

Choć sprawa z konsolidacją różnych zobowiązań nie jest aż tak skomplikowana, to robi się w przypadku kredytów hipotecznych. Jeśli jesteś w sytuacji, w której posiadasz dwa kredyty hipoteczne – to warto wybrać się do banku i poprosić o ofertę konsolidacji.

Przypadek jest na tyle skomplikowany, że w grę wchodzi zabezpieczenie w postaci nie jednej, a nieruchomości. Prawda wygląda tak, że nie każdy bank godzi się na konsolidację takich kredytów. Zwłaszcza, że dwa tak duże zobowiązania kumulują się zwykle do całkiem sporej sumy. Czy bank zdecyduje się połączyć taką sumę w jedno zobowiązanie? To zależy od Twojej zdolności kredytowej oraz wartości hipoteki. Pamiętaj, że w przypadku konsolidacji kredytu hipotecznego, Twoja nieruchomość pozostanie dalej w rękach banku, jako zabezpieczenie.

Co w przypadku dwóch nieruchomości?

Bank zdecyduje o „przejęciu” w ramach zabezpieczenia jednej lub obu nieruchomości. Oczywiście zależy to od wielkości zobowiązania. Jeśli jedna nieruchomość wystarczy, prawdopodobnie druga zostanie zwolniona.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: