Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:

Tani kredyt konsolacyjny – w jakim banku?

Rate this post

Na Twojej głowie widnieje wiele zobowiązań, o których terminach spłaty ciężko Ci spamiętać? To zdecydowanie problem wielu kredytobiorców, którzy na różnych etapach swojego życia decydują się na zaciągnięcie zobowiązań w postaci różnych kredytów. Nikt nie chce przegapić terminu spłaty ze względu na dodatkowe, zupełnie niepotrzebne odsetki. W takich przypadkach dobrze jest rozważyć konsolidację kredytów.

Kredyt konsolidacyjny – co to takiego?

Konsolidacja kredytu polega na połączeniu kilku zobowiązań/kredytów w jeden bardziej przystępny. Konsolidować można różne zobowiązania, od kredytów gotówkowych, po kredyty hipoteczne, czy limity bankowe. Nie ma znaczenia ile pozostało CI do spłaty wszystkich zobowiązań – liczy się przede wszystkim Twoja zdolność kredytowa oraz oferta banku – a te potrafią znacząco się różnić.

Co można konsolidować? Oto lista kilku zobowiązań, na których konsolidację najczęściej decydują się klienci banków:

  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty samochodowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Debety na koncie bankowy/ limity bankowe
  • Inne, w zależności od oferty bankowej

Kredyt konsolidacyjny – w jakim banku?

Decydując się na kredyt konsolidacyjny należy dosyć poważnie podejść do wyboru banku. Oferty bankowe znacznie się od siebie różnią – zwłaszcza w przypadku kredytów konsolidacyjnych, gdzie ich oferta jest ściśle uzależniona od Twojej aktualnej sytuacji kredytowej.

Zaznaczę, że oferty bankowe się od siebie różnią, ale nie oznacza to, że jedne banki są lepsze a inne gorsze. W zależności od okresu kredytowania oraz od sytuacji występującej na rynku bankowym może zdarzyć się, że kredyt konsolidacyjny w banku X jest droższy niż w banku Y, ale miesiąc później sytuacja całkowicie może się odwrócić?

Gdzie szukać kredytu konsolidacyjnego?

Wiarygodnym źródłem informacji są z całą pewnością banki, a właściwie bankowe stroni internetowe, na których znajdują się najświeższe informacje. To z nich warto czerpać informacje.

Innym źródłem, które polecam są różnego rodzaju rankingi kredytowe. Ważne jest jednak, aby korzystać z tym najnowszych, porównujące kredyty konsolidacyjne w bankach w okresie bieżącym. Nie warto powracać do rankingów sprzed miesiąca, dwóch, a nawet więcej, z powodu, o którym wspomniano wcześniej – sytuacja na rynku bankowym jest dynamiczna, a oferty bankowe są stale aktualizowane.

 

Co należy mieć, aby wziąć kredyt konsolidacyjny?

Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny często wystarczą standardowe dokumenty, takie jak w przypadku kredytów gotówkowych:

– dowód osobisty lub dokument potwierdzający tożsamość

– wyciąg bankowy

– zaświadczenie o dochodach

– umowy bankowe potwierdzające Twoje zobowiązania (choć nie często).

Zanim udasz się do placówki bankowej upewnij się, że posiadasz wszelkie niezbędne dokumenty, a oferta banku jest dla Ciebie atrakcyjna. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas oraz zbędnych nerwów.

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny:
Ten wpis został opublikowany w kategorii Opinie o kredytach konsolidacyjnych i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najczęś iej wybrany kredyt konsolidacyjny: